بازداشت محمود صادقی نماینده مجلس

ساخت وبلاگ
چکیده : محمود صادقی  سیاستمدار اصلاح طلب، حقوق‌دان و پژوهشگر ایرانی است که هم اکنون نمایندگی تهران، ری، شمی... با عنوان : بازداشت محمود صادقی نماینده مجلس بخوانید :

محمود صادقی  سیاستمدار اصلاح طلب، حقوق‌دان و پژوهشگر ایرانی است که هم اکنون نمایندگی تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس را در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برعهده دارد.

کانال تلگرام دکتر محمود صادقی

کانال تلگرام آموزشکده سیاسی95

آدرس منزل دکتر صادقی :

امیرآباد شمالی خیابان هفدهم پلاک ۱۱۲

او همچنین دانشیار رشته حقوق در دانشگاه تربیت مدرس، وکیل پایه یک دادگستری، دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی ایران، رئیس هیئت مدیره مؤسسه دارایی‌های فکری و فناوری مدرس، نایب رئیس انجمن علمی حقوق مالکیت فکری ایران و عضو حقوقدان کمیته نظارت بر نشریات دانشگاهی، و عضو کمیته اخلاق پزشکی چند موسسه‌است

محمود صادقی داور جشنواره‌های خوارزمی، جشنواره فارابی و چند نشریه‌است. زمینه‌های پژوهشی او حقوق مالکیت فکری، حقوق قرارداد، حقوق زنان و حقوق خانواده، حقوق زیستی و اخلاق زیستی، حقوق فناوری اطلاعات، حقوق انتقال فناوری است. او دکترای حقوق در گرایش حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس داشته و تحصیلات حوزوی خارج فقه و اصول در حوزه علمیه قم دارد

محمود صادقی نماینده تهران به دادسرا احضار شده است تا اینجای کار شکایت دادستان تهران و یک شاکی خصوصی از او محرز  شده است هرچند احتمال شکایت ٨ شاکی خصوصی دیگر هم مطرح است اینکه موضوع این شکایت‌ها در راستای وظایف نمایندگی بوده یا نه معلوم نیست.
اصل هشتاد و ششم قانون اساسی این حق را به نمایندگان می‌دهد که «در مقام ایفای وظایف نمایندگی در اظهارنظر و رأی خود کاملا آزاد باشند و نمی‌توان آنها را به سبب نظراتی که در مجلس اظهار کرده‌اند یا آرایی که در مقام ایفای وظایف نمایندگی خود داده‌اند تعقیب یا توقیف کرد». محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب تهران دیروز با توییت دو جمله احضارش به دادسرا را خبری کرد: «امروز یکی از اعضای هیات رییسه مجلس به من اطلاع داد که از دادسرا تماس گرفته‌اند و خواسته‌اند اینجانب به دادسرا مراجعه کنم. قرار شد مطابق قانون اخطاریه به مجلس ابلاغ شود و در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی و تصمیم اتخاذ شود».

احضار به دلیل اظهارنظر در مورد یاشار سلطانی
هرچند برداشت‌های اولیه این بود که احضار صادقی باید مربوط به سخنان اخیر او درباره حساب‌های قوه قضاییه باشد اما صادقی به ایسنا گفت که احضارش مربوط به اظهارات صادقی درباره‌ یاشار سلطانی و شکایت دادستانی تهران است. ظاهرا محمدعلی وکیلی، عضو هیات رییسه مجلس چهارشنبه هفته گذشته با صادقی تماس گرفته و خبر احضار او به دادسرای فرهنگ و رسانه را داده است.

البته از آنجا که صادقی حقوقدان است و به جزییات امور قضایی آشناست، می‌خواهد که هم این شکایت به صورت کتبی از سوی مرجع قضایی به هیات رییسه مجلس اعلام شود و هم . . .

      لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : پنجشنبه 18 آذر 1395 ساعت: 8:24