محمد البرادعی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

ذکر آن شیخ الآزانسیون و طاس المنورون
تاريخ: سیزدهم آذر 1388 ساعت :11:3

آن عاشق ارجاع پرونده ، آن کاتب گزارشات گزنده ، آن معتقد به حذف و تعلیق ، اگر با مذاکره شد شد ، نشد از آن طریق ، آن مذاکراتش همیشه سازنده و راهگشا ، چه با جلیلی چه با سولانا ، آن نطنز را بلد شده عین کف دست ، آن روی فردو گذاشته دست ، آن خداوندگار یک بام و دو هوا ، آن یکی به نعل زده و یکی به میخ روا ، کرامات دیگرش هم که سوا ، آن کاین جلوه در محراب و منبر می کند ، چون به خلوت مي رود آن كار ديگر مي كند ، شیخ السیاسیون و طاس المنورون «محمد البرادعی» از اکابر انجام تحقیقات و تنظیم گزارشات است که هیچ تیم تحقیقاتی از کنفدراسیون را یارای رقابت با وی نیست! حفظ ا... التقریراته و عدم الجانبداریه! 

روزی یکی از هم مکتبخانه ای های شیخ ، او را در سلمانی دید که مشغول اصلاح موی سر است! نزدیک شیخ شد و آواز داد : یا شیخ! خودت هستی؟ آن زلف های پریشان را چه کردی؟! شیخ دستی بر سر خود کشید و گفت : «خودم هستم! از وقتی در آژانس مشغول بکار شدم کمی موهایم کم پشت شده!» هم مکتبخانه ای حیرت کرده و پرسید : یا شیخ! شما که دکتری گرفته اید چرا در آژانس کار می کنید؟! شیخ گفت : «ابله ! آژانس اتمی را می گویم نه آژانس تلفنی!» رضی ا... عن دکترائه!

نقل است که روزی شیخ آخرین گزاشات خود را بر علیه پرونده ایران منتشر ساخته و بدون اجماع آن را تصویب کرد. مریدی بر شیخ وارد و پرسید : یا شیخ! شما که خود گویی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی! فوت و فن این هنرمندی چیست تا ما هم بکار بندیم؟ شیخ بر آشفت و آواز داد : «شما که سیاست نمی دانید نمی توانید هنرمند باشید، سختی دارد ، ممارست دارد ، مرارت و ناملایمت دارد، فقط همین قدر بدانید که اصلش اولش اینست که باید دید باد از کدام جهت می وزد و کدام طرف سمبه اش پر زور تر است!» جزاه ا... به میزان سمبهو!

و نیز گویند شیخ را پرسیدند: چگونه این همه ابهام را در پرونده ها جا می کنی؟ شیخ گفت : «کار هر کس نیست مرد کهن!! گاو نر می خواهد و خرمن کوفتن!!» و او را از این دست حکایات بسیار است. عفه ا... ذنبه

محمد البرادعی,محمد البرادعی ویکیپدیا,محمد البرادعي,...
نویسنده : بازدید : 16 تاريخ : پنجشنبه 18 آذر 1395 ساعت: 8:24

close
تبلیغات در اینترنت