انگیزه کاری خود و دیگران را بالا ببرید

ساخت وبلاگ
چکیده : انگیزه کاری خود و دیگران را بالا ببرید مدیران شرکت ها باید بدانند چگونه کارمندان خود را همیشه خلاق ... با عنوان : انگیزه کاری خود و دیگران را بالا ببرید بخوانید :

انگیزه کاری خود و دیگران را بالا ببرید

مدیران شرکت ها باید بدانند چگونه کارمندان خود را همیشه خلاق و با انگیزه نگه دارند. برای شرکت های نوپا بسیار مهم است که همیشه هوشیار، زیرک و مشتاق باشند تا بتوانند به مراحل بالای کاری صعود کنند.

برترین ها: مدیران شرکت ها باید بدانند چگونه کارمندان خود را همیشه خلاق و با انگیزه  نگه دارند. برای شرکت های نوپا بسیار مهم است که همیشه هوشیار، زیرک و مشتاق باشند تا بتوانند به مراحل بالای کاری صعود کنند. برای این منظور نیز باید نیروهای پرانرژی، خلاق با فکرهای باز استخدام کنند و به آنها انگیزه درست بدهند. یک مدیر موفق باید بداند چگونه کارمند خود را از نظر روحی و ذهنی همیشه با انگیزه و خلاق نگه دارد.

دانیل پینک در کتاب Drive خود نوشته است مردم زمانی بهترین کار خود را انجام می دهند که به آنها احساس استقلال، موقعیت برای نمایش مهارت ها و این باور که کار آنها ارزشمند است، داده شود. او اشاره می کند که پول همیشه مشوق خوبی نیست و کارمندان دوست دارند که بازیکن باشند نه بازیچه.

پینک به «زمان 20 درصدی» گوگل به عنوان یک نمونه عالی اشاره می کند که به واسطه آن کارمندان می توانند یک روز در هفته هر کاری دوست دارند انجام دهند. در همین فرصت های خودمختار بودن، کارمندان گوگل سرویس های بزرگی همچون جی‌میل، اخبار گوگل، اورکات و AdSense را به وجود آورده اند. تشویق و محرک های داخلی نقش بسیاری در کارکرد بهتر کارمندان دارند، اما محرک های خارجی همچون ترفیع، پاداش نقدی، کمیسیون، مقام، ساعت کار تغییرپذیر و ... نیز در این امر بی اثر نیستند. از نظر ما، یک مدیر موفق کارمند خود را با تلفیق هر دو نوع محرک ها، خلاق و راضی نگه می دارد.


                    لطفا به ادامــــــــــــه مطلـب مراجعه کنید
...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : جمعه 2 مهر 1395 ساعت: 2:07